Totenhem nakon 28 godina savladao Čelzi na Stamford Bridgeu

Totenhem je u derbiju 32. kola engleske Premier lige savladao Čelzi sa 3:1 u gostima, što je prva pobjeda "pijetlova" na Stamford Bridgeu nakon 28 godina.

"Plavci" su meč počeli napadački i takva igra im se isplatila u 30. minuti kada je Morata glavom zatresao mrežu Lorisa za 1:0 i donio prednost Čelziju.

Odgovor je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kada je Eriksen postigao pogodak iz daljine, a drugo poluvrijeme obilježio je Dele Ali, koji je postigao golove u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Totenhema.

Današnja pobjeda Totenhema u gradskom derbiju nije samo okončala njihov post od 28 godina bez slavlja na Stamford Bridgeu, već im je i donijela prednost od osam poena u odnosu na "plavce" u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona.