Na trening kampu "Musa-Karačić" sinoć su prvi put pušteni u rad reflektori čime se Nogometni klub Široki Brijeg podigao na najvišu ljestvicu u elitnom društvu fudbalske strukture u Bosni i Hercegovini.
Ovim događajem omogućeni su uslovi za održavanje noćnih treninga svih selekcija NK Široki Brijeg što će značajno poboljšati kvalitetu i mogućnosti za rad svih korisnika kampa.
"Ovo je najvažnije za našu djecu, našu omladinsku školu. Kada sam došao u Upravu najavio sam da ćemo se potruditi obnoviti terene, svlačionice i ostatak kampa. Problem dosad nam je bila slaba struja, a sada smo postavili novu trafostanicu koja je omogućila rad ovih reflektora, ali i olakšala sve ostale radove. Zahvaljujem svim klupskim sponzorima i prijateljima kluba koji su omogućili da se ostvare ovi radovi, a mi nastavljamo dalje", izjavio je voditelj kampa Marijo Lončar.
Osim postavljanja reflektora, tokom dosadašnjih radova na kampu, obnovljene su i svlačionice za seniore te mlađe kategorije, dok se još jedna planira završiti na ljeto. Ugrađene su nove prskalice za travnjake, napravljena je i jedna mala tribina. U planu je rekonstrukcija postojeća dva travnjaka kako bi se i u tom segmentu postigla zavidna razina profesionalnosti te izgradnja modernoga ugostiteljskog objekta koji će biti otvoren za sve posjetitelje.
Kamp "Musa-Karačić" jedan je od rijetkih takve vrste u državi što je još jedan pokazatelj ozbiljnoga i profesionalnog rada NK Široki Brijeg koji naglasak stavlja na razvijanju i jačanju vlastitog omladinskog pogona, saopšteno je iz NK Široki Brijeg.