Fudbal

UEFA kaznila Dinamo zbog propusta protiv Borusije

UEFA kaznila Dinamo zbog propusta protiv Borusije
Foto: Tanjug | UEFA kaznila Dinamo zbog propusta protiv Borusije

Evropska fudbalska organizacija (UEFA) kaznila je Nogometni klub Dinamo iz Zagreba

Šampion Hrvatske kažnjen je zbog navijačkih ispada u domaćem susretu petog kola Lige šampiona protiv Borusije iz Dortminda.

Dinamo će zbog korištenja pirotehnike platiti 40.000 evra, a izrečena je i uslovna kazna koja podrazumjeva zatvaranje sjeverne tribine ponove li se takvi izgredi u iduće dvije godine.

Upitno je kako će UEFA reagovati u idućim danima kada se budu analizirala dešavanja sa posljednje domaće evropska utakmica Dinama, protiv Seltika. Tom prilikom navijači hrvatskog kluba koristili pirotehniku na vrlo sličan način kao protiv Borusije.

Najčitanije