UŽIVO: Potop Borca u Belfastu

Fudbaleri Banjalučkog Borca od 20:45 igraju utakmicu kvalifikacija za novoformiranu Ligu konferencija protiv Linfilda iz Sjeverne Irske.

Tok meča:

76' - Novi šok za aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine. Linfild vodi 3:0. Klark je ubacio za veznjaka Džimija Mulgrua, koji je udracem iz prve pogodio daljni ugao.

67' - Nova izmjena u redovima Banjalučana. Kulašin je ušao umjesto Vojnovića.

62' - Najbolja prilika za Borac. Nakon kornera, kapiten Stojan Vranješ ostao je sam na petercu, ali je glavom šutirao preko gola.

56' - Žuti karton je dobio Vojnović. I dalje bez pravih šansi u nastavku.

49' - Golman domaćih Kris Džons i intervenisao je ispred Moraitisa i spriječio da njegov gol bude ozbiljnije ugrožen.

46' - Nastavljen je meč. Trener Borca napravio je dvije izmjene. Umjesto Đorđa Milojevića i Amara Begića u igri su Donald Mols i Aleksandar Subić. Ćosić se vratio na poziciju štopera.

Drugo poluvrijeme:

45' - Poluvrijeme u Belfastu. Linfild ima značajnu prednost nakon prvih 45 minuta. Pred Borcem je težak zadatak.

35' - Nakon drugog gola Linfilda uslijedio je nešto mirniji period igre bez pravih prilika na utakmici.

24' - Novi šok za Banjalučane. Linfild vodi sa 2:0. Manzinga je sjajno istrčao, oslobodio se čuvara u pogodio u rašlje.

20' - Sada je u prilici bio Borac. Nakon prodora Zakarića šutirao je Begić ali golman Linfilda zaustavlja njegov udarac.

17' - Domaći tim i dalje prijeti. Nakon kornera došlo je do povrede Marka Jovanovića, a žuti karton je dobio Hjum.

12' - Na golu Borca istakao se Bojan Pavlović koji je odbranio pokušaj Klarka.

7' - Banjalučani dolaze do prvog pokušaja, ali je udarac Vojinovića izblokiran i lopta je završila u korneru.

3' - Gol za domaće. Pavlović je uspio da odbrani udarac Manzinge ali je Njuberi poslao loptu u mrežu nakon loše reakcije odbrane.

1' - Počeo je meč u Belfastu.