Borac novi prvak BiH

Fudbaleri banjalučkog Borca u pretposljednjem kolu Premijer lige BiH savladali su Tuzla City i tako obezbijedili titulu prvaka.

Borcu je bila potrebna pobjeda da bi obezbijedio titulu u ligi.

To je i ostvario a golove su postigli Vranješ i Moraitis

Meč uživo:

90' - Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

84' - Borac kontroliše situaciju na terenu. Malo Banjalučane dijeli od titule.

75' - 15 minuta do kraja utakmice, Borac na pragu titule prvaka BiH.

72' - Borac je imao još jednu šansu preko Moraitisa ali golman gostiju brani.

64' - Jedna od rijetkih šansi gostiju. Petar Mišić je šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

60' - Nakon drugog gola cijele tribine su ustale da podrže igrače banjalučkog kluba.

59' - Moraitis sjajno pogađa za 2:0. Sjajan posao ponovo je odradio Ziljkić koji je asistirao.

55' - Utakmica je nakon minut nastavljena.

54' - Sudija je prekinuo utakmicu dok se raziđe dim od bakljade sa sjeverne tribine gdje su najvatreniji navijači Borca.

48' - Prvi su u drugom dijelu zaprijetili gosti, ali je odbrana Borca uspjela da presječe loptu, te je dosuđen korner za Tuzlu nakon kojeg je dosuđen faul u napadu nad Vranješom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Banjaluci, Borac je na 45 minuta od druge titule u Premijer ligi BiH.

Drugo poluvrijeme

45 + 2' - Završeno je prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banjaluci. Borac golom Vranješa vodi sa 1:0. Ovo je rezultat koji Borcu donosi drugu titulu prvaka BiH u istoriji i sve je spremno za veliko slavlje u gradu na Vrbasu.

37' - GOOOOOOOL - Nakon sjajnogh ubačaja Ziljkića iz Kornera Vranješ trese mrežu gostiju. Prethodno je Meleg ubacio sa suprotne strane i sjajno našao Vranješa, ali je Fejzić spasio goste. Međutim samo na kratko, jer je Vranješ pogodio nakon kornera. OVO JE REZULTAT KOJI BORCU GARANTUJE TITULU.

35' - Prva izmjena u redovima Borca, zbog povrede izlazi Donald Mols a ulazi Almedin Ziljkić.

26' - Navijači Borca na sjevernoj tribini su počeli sa pjesmom

23' - Prva prilika za Borac, Elvis Mehanović je loše šutirao nakon centršuta Aleksandra Subića. Mehanović je šutirao direkt u golmana gostiju

Banjalučki klub sa tribina, između ostalih, bodre Milorad Dodik i Željka Cvijanović.

19' - Borac napada, ali bez pravih prilika. Gosti čekaju šansu iz kontranapada

5' - U uvodnih pet minuta Borac ima inicijativu na terenu.

Legendi Borca Borisu Rasudiću prije meča uručen je dres s brojem 15

1' - Počeo je meč u Banjaluci. Igrači Borca su dočekani gromoglasnim aplauzom. Kako javlja naš novinar sa stadiona, na tribinama je oko 7.000 ljudi.