UŽIVO: Omonija nakon penala pobijedila Zvezdu

Fudbaleri Crvene zvezde igraju u Nikoziji protiv Omonije utakmicu 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Borba za plasman u plej-of Lige šampiona, gdje pobjednika čeka Olimpijakos, održava se na stadionu GSP.

Ulog je ogroman, prije svega jer bolji tim obezbjeđuje jesen u Evropi i veliki priliv novca iz UEFA – najmanje osam miliona evra.

I uz to nastavlja da sanja o glavnoj premiji – Ligi šampiona i samom kremu evropskog fudbala.

Crvena zvezda je do meča sa kiparskom legijom stranaca došla pobjedama nad Evropom sa Gibraltara (5:0) i Tiranom (1:0).

Sa druge strane, Omonija je imala mnogo teži put. Dva puta je prošla na produžetke, prvo u Jermeniji protiv Ararata (1:0), a onda i u Varšavi protiv Legije (2:0).

Dva sata pre početka nema temperatura u Nikoziji je bila 36 stepeni. U toku početka utakmice, u 18 časova po lokalnom vremenu, očekuje se da temperatura bude oko 32 stepena.

Prenos uživo:

Penali

4:2 Lecjaks je siguran sa jedanaest metara. Omonija je u plej - ofu

3:2 Degenek šutira u golmana.

3:2 Asante donosi prednost Omoniji.

2:2 Falćinelijev šut brani golman Omonije Fabijano.

2:2 Gomeš za izjednačenje.

1:2 Ben precizan

1:1 Gomez postiže gol

0:1 Gavrić je siguran sa bijele tačke

Drugi produžetak

120' - mreže su mirovale i u drugom produžetku, slijede penali.

112' - Gavrić je dobro šutirao, ali je lopta prošla tik iznad prečke. Bila je to najbolja prilika u produžecima.

106' - počinje drugi produžetak

Prvi produžetak

99' - Obje ekipe igraju oprezno, nema ozbiljnih prilika.

Drugo poluvrijeme

90 + 3' – kraj regularnog dijela utakmice u Nikoziji, slijede produžeci.

90' - Još tri minuta nadoknade. Bez obziljinijih prilika.

79' - Ben je šutirao, ali lopta je otišla daleko od gola. Ostaje 1:1.

75' - Šansa za Zvezdu, ali je šut Bena nakon asistencije Rodića, zaustavio Lecjaks.

67' - Dobra prilika za Omoniju, ali je Borjan dobro intervenisao i odbranio šut Boteka.

63' - Lang je napravio prekršaj za žuti karton, a Kanga je sa 23 metra iz slobodnog udarca šutirao pravo u golmana Omonije.

61' - Ivanić je imao priliku da donese Zvezdi vođsto od 2:0 nakon asistencije Gobeljića, ali je lopta prošla za malo pored gola Omonije.

56' - Botek je centrirao, lopta je zakačila Rodića i završila u korneru

52 ' - Katai je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je Fabijano loptu "poslao" u korner.

52' - žuti karton je dobio Katai, a minut kasnije na drugoj strani žuti karton je zaradio Hubočak

48' - Katai je šutirao sa lijeve strane, ali je golman Omonije odbranio šut

Kraj prvog poluvremena

45' - GOL - Crvena zvezda je izjednačila golom Ivanića. Ben je centrirao sa desne strane a Ivanić je glavom savladao Fabija.

39' - Najbolja prilika za beogradski tim. Kanga je šutirao, ali je lopta prošla pored stative nakon što je zakačila jednog igrača domaćeg tima.

31' - GOL - Omonija dolazi do prednosti nakon čudnog gola poslije kornera. Strijelac gola je Luftner.

28' - Poslije Bena, i Vukanović je mogao da zatrese mrežu domaćina. Ipak, igrao je rukom na pet metara nakon što je prethodno propustio da zahvati loptu poslije kornera.

26' - Ben ponovo prijeti. Sada je pokušao glavom, ali neprecizno.

20' - Pritisak na odbranu Omonije traje već nekoliko minuta, ali se za sada Kiprani dobro brane... Period bolje igre tima Dejana Stankovića.

19'  - Zvezda je imala još jednu šansu kada je Ben probao "makazicama" ali nije bio precizan.

15' - Sanogo je dobio žuti karton

13' - Odličan pokušaj Ivanića sa 17 metara, ali je Fabiano uspio da sačuva svoju mrežu.

8' - Kakulis je glavom pokušao da postigne gol, ali je golman Zvezde Borjan odbranio šut.

4' - Već u četvrtom minutu došlo je do sporne situacije. Defanzivac Omonije je dao "kratku" loptu svom golmanu, Ben je pokušao to da iskoristi i pao je poslije kontakta. Sudija Kavano se nije oglasio... Da jeste Luftner bi bio isključen kao poslednji igrač odbrane.