Uhvatio golmana "na spavanju" i postigao gol iz kornera

Fudbaleri Maribora slavili su danas u derbiju 18. kola slovenačke Prve lige na gostovanju kod Aluminija rezultatom 2:0 i tako su nastavili potjeru za prvoplasiranom Olimpijom.

Gosti su do vodstva došli u četvrtoj minuti susreta, a strijelac je bio Luka Zahović. Utakmicu je obilježio detalj iz 57. minuta susreta kada je fudbaler Maribora Amir Dervišević postigao pogodak iz kornera.

Dervišević je izveo korner, lopta je prošla skroz na drugu stativu i iznenadila uspavanog golmana domaćih Janžekoviča.

Maribor za koji igraju naši Kenan Pirić, Dino Hotić i Jasmin Mešanović drugoplasirani je tim na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dva manje od Olimpije u čijem dresu igraju Luka Menalo i Tomislav Tomić.