Ukrajina prvi put u istoriji u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Ukrajina je prvi put u istoriji izborila četvrtfinale Evropskog prvenstva.

U dramatičnoj završnici ekipa Andreja Ševčenka do pobjede je došla u sudijskoj nadoknadi drugog produžetka golom Artema Dovbika.

U posljednjem meču osmine finala Ukrajina je savladala Švedsku 2:1 i zakazala duel protiv Engleske.

U prvih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a Ukrajina je povela u 27. minutu golom Zinčenka.

Izjednačenje Šveđanima donio je Forsberg svojim četvrim golom na šampionatu.

Ključni momenat produžetka desio se u 110. minutu kada je sudija Danijel Orsato pokazao direktan crveni karton Šveđaninu Danijelsonu.

Tako su poznati svi parovi četvrtfinala u kojima se sastaju Švajcarska - Španija, Belgija - Italija, Češka - Danska i Ukrajina - Engleska.