Utakmica u Podgorici definitivno prekinuta

PODGORICA - Fudbalska utakmica između reprezentacija Crne Gore i Rusije u Podgorici, u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, definitivno je prekinuta u 67. minutu.

Njemački sudija Denis Ajtekin odlučio je da igrače pošalje u svlačionicu nakon novog incidenta na terenu.

Poslije dosuđenog prenala za Rusiju, kojeg nije realizovao Širokov, došlo je do koškanja igrača dva tima, a ruski reprezentativac Kombarov pogođen je tvrdim predmetom sa tribina.

Uslijedila je potom i tuča navijača dva nacionalna tima na tribinama Gradskog stadiona.

To je bio drugi ispad crnogorskih navijača, koji su već u prvom minutu izazvali prekid meča, kada su bakljom pogodili u glavu golmana Akinfejeva, zbog čega je prebačen u bolnicu.

Prvi prekid trajao je više od pola sata, pauza između dva poluvremena isto toliko, a oficijelni spiker upozorio je da će meč definitivno biti prekinut u slučaju bilo kakvog incidenta.

Kako se to dogodilo, Ajtekin je riješio da utakmicu definitivno prekine i ona neće biti nastavljena.

Utakmica G grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope između Crne Gore i Rusije počela je u 20.45, a prekinuta je u 67. minutu pri rezultatu 0:0.