Užasan sudar Luiza i Himeneza, Meksikanac završio u bolnici

Napadač Vulverhemptona Raul Himenez morao je u bolnicu nakon što je doživio povredu u stravičnom sudaru glavama sa defanzivcem Arsenala Davidom Luizom.

Sve se odigralo na početku meča u 5. minutu, a vrisak koji se čuo i u prenosu najbolje oslikava silinu udarca. Prekid je trajao punih deset minuta nakon čega je utakmica nastavljena.

Igrači oba tima su bili u panici, a medicinsko osoblje je odmah utrčalo u teren. Bio je potpuno nepomičan i trebao mu je kiseonik.

Zamijenio ga je 18-godišnji Fabio Silva, a kasnije je na Sky Sportsu objavljeno da je prebačen u lokalnu bolnicu.

Meksički napadač je bio podvrgnut dodatnim pregledima u londonskoj bolnici i bio je pri svijesti, a tokom današnjeg dana odradiće nove testove kako bi se utvrdio stepen povrede.

Sa druge strane, Luiz je dobio povez oko glave i nastavio je meč. Ipak, na poluvremenu je zamijenjen, a umjesto njega u igru je ušao Rob Holding.

Inače, meč je završio pobjedom Vukova 2:1 što im je bio prvi trijumf na gostovanju protiv Arsenala nakon 41 godine.