Zvezdin preokret - na "Marakani" pao Olimpijakos!

Zvezdin preokret - na "Marakani"  pao Olimpijakos!

Fudbaleri Crvene zvezde poslije preokreta pobijedili su u Beogradu grčki Olimpijakos sa 3:1 (0:1), u Beogradu u utakmici 2. kola Lige šampiona.

Pred 43.251 ljudi, u sjajnom ambijentu na stadionu "Rajko Mitić", Zvezda je do drugog trijumfa u elitnom takmičenju, nakon prošlosezonskog nad Liverpulom (2:0), slavila golovima Nemanje Milunovića i Ričmonda Boaćija u samom finišu.

Iz preslikanih situacija, poslije dva kornera Marka Marina, Milunović u 87. i Boaći u 90. minutu riješili su prvi od dva susreta dva "bratska kluba".

Crveno-bijeli su tako u potpunosti iskoristili igrača više, zbog isključenja Jasina Benzije u 58, samo pet minuta prije izjednačenja preko rezerviste Miloša Vulića.

U "ludom" drugom poluvremenu, nakon što je u prvom Ruben Semedo doveo goste u vođstvo velikim kiksom golmana Milana Borjana, prvak Srbije je ispisao nove stranice klupske istorije i srpskog fudbala.

I sve to na isti način kao juniori samo nekoliko sati prije ove utakmice, obilježene zajedničkim navijanjem srpskih i grčkih pristalica.

U istoj grupi Bajern je deklasirao Totenhem u gostima sa 7:2, uz četiri gola Serža Gnabrija, i čvrsto drži čelnu poziciju sa šest bodova,

Zvezda je druga sa tri, a Olimpijakos i Totenhem imaju po jedan.

Sledeći meč u Ligi šampiona Zvezda igra u Londonu protiv Totenhema 22. oktobra.

Uoči meča navijači Crvene zvezde i Olimpijakosa okupili su se u centru Beograda, ispred hotela Moskva, odakle su zajedno krenuli prema stadionu "Rajko Mitić".

Pogledajte OVDJE kako je to izgledalo.

SASTAVI TIMOVA

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Tomane.

Olimpijakos: Žoze Sa - Torosidis, Semedo, Merija, Cimikas - Kamara, Buhalakis - Benzija, Lovera, Masuras - Gerero.

IZ MINUTA U MINUT

90+5 Kraj utakmice

Iskoristila je Crvena zvezda igrača više, imala je fantastičnu završnicu i zasluženo je stigla do prve pobjede u ovoj sezoni Lige šampiona.

90' BOAĆIIII! Zvezda vodi 3:1 i gotovo sigurno dolazi do tri boda u Ligi šampiona!

Kakva završnica Zvezde, ponovo je Crvena zvezda izvela korner, ovog puta sjajno je skočio Ričmond Boaći - 3:1

87' GOLLL! Milunović dovodi Zvezdu u vođstvo!

Marin je sjajno centrirao, Milunović je bio na pravom mjestu, Zvezda vodi 2:1

82' VAR? Nema potrebe...

Zatražio je Bastijen mišljenje kolega iz VAR sobe, poslije jedne lopte koja je - naizgled - pogodila Cimikasa u ruku, ali je odmah dobio odgovor da igra može biti nastavljena, jer nije bilo ni govora o penalu za Crvenu zvezdu.

Lijevi bek Olimpijakosa uspio je da pomjeri ruku, Gobeljić ga je pogodio u stomak.

80' Boaći! Natrčao je centarfor Zvezde na loptu sa lijeve strane, koju je poslao Rodić, ali nije uspio dovoljno dobro i jako da "trzne" glavom.

Šteta...

Mogla je i druga Milojevićeva izmjena da se upiše za manje od deset minuta u igri, za poptuni preokret.

73' Izmjena u Zvezdi

Kanjas je otišao na klupu za rezerve, a u igri je Njegoš Petrović.

65' Zvezda u ofanzivi

Konačno su crveno-bijeli krenuli hrabro ka golu Olimpijakosa. Poslije gola zaprijetio je i Tomane.

62' GOL! Miloš Vulić pogađa mrežu Olimpijakosa!

Rezervista Zvezde je natrčao na odbijenu loptu, šutirao oštro po zemlji za 1:1.

58' Olimpijakos s igračem manje

Drugi žuti karton je zaradio Jasin Benzija. Olimpijakos je ostao sa deset igrača na terenu.

56' Šansa za Van la Paru

Očajna završnica dobre akcije koju su izveli Marin i Gobeljić. Poslije dobrog centaršuta uslijedila je loša završnica Van la Pera koji šalje loptu preko gola.

55' Izmjena u Zvezdi

Jovančić je napustio igru, a Milojević je na teren izveo Vulića

46'  Počelo je drugo poluvrijeme

Može li Crvena zvezda odlučnije da krene ka golu Olimpijakosa. U prvom dijelu u nije bila dovoljno konkretna, napadi su bili spori, vezni red se previše oslanjao na Marina...

45' Zvižduci na poluvremenu!

Francuz je pokazao ka tunelu, a sa tribina stigli su i prvi zvižduci... Najviše loptu u nogama među crveno-bijelima imao je štoper, Milunović (29 pas), ispred veziste Kanjasa (21 pas).

To dosta govori.

37' Ruben Semedo 0:1

Semedo je ispratio centaršut i sa korner linije gotovo dodao loptu Borjanu, a Kanađanin je propustio ispod ruke u gol. Olimpijakos jeftinim golom dolazi do vođstva.

Vjerovatno i sam očekujući pas portugalskog štopera u sredinu, golman Crvene zvezde iskoračio je i ostavio prvu stativu otvorenu...

30' I Rodić pokušava glavom

Daleko je ta lopta otišla pored gola. Crvena zvezda ima loptu u nogama, ali mora da bude konkretnija, jer je prošlo pola sata igre a crveno-bijeli i dalje namaju nijedan udarac  ka golu. Olimpijakos je s druge strane imao dvije solidne prilike.

24' Gverero!

Špancu se igra fudbal, očigledno.

Nepun minut nakon šuta koji je izazvao uzdahe na tribinama, napadač Olimpijakosa sačekao je centaršut Cimikasa sa lijeve strane, "trznuo" glavom između Degeneka i Milunovića i ponovo bio malo neprecizan.

Vezni red Crvene zvezde popustio je pod pritiskom dva puta u dva minuta.

22' Uzdasi!

Ništa, ništa, pa bomba sa 22, 23 metra...

Sekund je bio potreban Gvereru da jednu ničiju loptu uzme, okrene se, gurne sebi for od metar-metar i po i onda opali desnom - umalo neprecizno!

Nakon što je lopta prohujala pored njegove lijeve stative, Borjan je imao šta da kaže saigračima.

23' Borba u Beogradu

Mnogo trčanja, mnogo duela, mnogo grešaka...

11' Zvezda čvrsta, ali i dalje bez prilika

Domaćin je sasvim solidno otvorio utakmicu, ali samo je Olimpijakos upisao jedan šut van okvira gola.

5' Slobodan udarac za Crvenu zvezdu

Pokušava Crvena zvezda da se primakne golu Grka, ali za sada bez previše uspjeha.

1' Počela je utakmica na stadionu Rajko Mitić u Beogradu.

Ovacije za zlatne odbojkaše na "Marakani"

Zvezda u crveno-bijelom, Olimpijakos u kompletno plavoj opremi.

Uoči početka susreta Delije su napravile spektakularnu koreografiju sa grbovima dva kluba.