Roho spasio "gaučose", Nigerija ide kući

U okviru grupe D na Svjetskom prvenstvu u Rusiji Nigerija je poražena od Argentine 2:1 u trećoj utakmicu koja je odigrana na stadionu Krestovski u Sankt Peterburgu.

Strijelci za Argentinu bili su Mesi i Roho, dok je jedini strijelac za afrički tim bio Mozes iz penala.

U istoj grupi Hrvatska je pobijedila Island u Rostovu na Donu sa 2:1.

Sastavi:

Nigerija (3-5-2): Uzoho – Balogun, Ekong, Omeruo – Mozes, Etebo, Mikel, N'Didi, Idovu – Musa, Iheanačo

Argentina (4-4-2): Armani – Merkado, Otamendi, Roho, Taljafiko – Peres, Maskerano, Banega, Di Marija – Mesi, Iguain

Utakmicu Nigerija - Argentina sudio je Turčin Cunejt Čakir.

Tekstualni prenos utakmice:

87' Makos Roho prošao obranu i prevario golmana Nigerije za 2:1

84' Igalo je uzeo loptu i  prošao kroz obranu. Na kraju je šutirao o nisko u lijevu stranu gola, ali mu je šut savršeno obranio  Armani.

82' Iguain  je primio loptu u šesnaestercu i odmah pucao po golu. Međutim, lopta je otišla visoko iznad gola.

72' Ndidi šutnuo volej sa velike udaljenosti ali taj šut je prozujao iznad prečke Aregntine.

64' Banega dobija žuti karton. Zamalo je teško povrijedio protivnika, ali je dobro prošao samo sa žutim kartonom.

61' Enza Peresa zamijenio Kristijan Pavon.

51'  Vrlo sumnjiv kontakt Maskerana i Baloguna dosudio je Čakir i bez oklijvanja pokazao na bijelu tačku, ne želeći da pogleda snimak, iako se čini da kontakt nije bio dovoljnog intenziteta. Viktor Mozes zakucao penal po sredini gola. Golman se bacio u stranu i nije mogao to obraniti.

46' Počelo drugo poluvrijeme i odmah prva izmjena kod Nigerije. Umjesto Kelečija Ihenača u igru je ušao Odion Igalo.

45+2' Završeno prvo poluvijeme, a na odmor se ide sa prednošću Argentine.

45'  Iheanaču ukazana medicinsku pomoć, a Čakir produžio prvo poluvrijeme za dvije minute.

42' Loš pokušaj Eteba. Pokušao je sa nekih 20 metara "iz koljena", a lopta je završila u autu.

39' Sjajna šansa za Anhela Di Mariju. Našao se u šesnaestercu, primio odličan pas i šutirao, ali je obrambeni igrač Nigerije klizećim startom blokirao šut.

33' Prvu javnu opomenu pokazuje ČakirNigerijac Leon Balogun dobija žuti karton nakon faula na Encu Peresu. Mesi je izveo slobodan udarac i pogodio desnu stativu.

28' Iguain je izašao jedan na jedan s golmanom i šutirao ali se Uzuho bacio i obranio mu šut i tako sačuvao mrežu Nigerije. Iguain je u padu udario koljenom u glavu Uzohoa koji se nekoliko minuta oporavljao.

22' Argentina dominira na terenu. Posjed lopte u korist južnoameričke selekcije 34:66.

19' Kontranapad Di Marije, faul Eteba i protesti. Vezista PSŽ-a prihvatio je izbačenu loptu poslije kornera, prevario Eteba koji ga je oborio, ali se potom  žalio sudiji Čakiru kojem je malo falilo da mu pokaže žuti karton.

15' Banega je poslao precizan centaršut u šesnaesterac. Mesi ga je prihvatio i zakucao brzim udarcem. Golman je bio bespomoćan i lopta je završila unutar lijeve stative. Argentina je povela 1:0.

10' Etebo drugi put u šansi za Nigeriju. Pucao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko iznad gola Armanija.

8' Argentinci upućuju prvi udarac. Dobro se ubacio Taljafiko, ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.

7' Nigerijac Etebo je imao je prvu šansu na meču. Šutirao je iz dobre pozicije malo izvan šesnaesterca, ali mu je  obrambeni igrač Argentine blokirao šut.

1' Počela utakmica u Sankt Peterburgu. Nigerija izvela početni udarac.