U sudijskoj nadoknadi Kostarika osvojila prvi bod

U Nižnjem Novgorodu u trećem meču grupe E Švajcarska i Kostarika odigrali su 2:1.

U drugoj utakmici u istoj grupi na "Otkritje areni" u Moskvi Brazil je pobijedio Srbiju 2:0.

Sastavi:

Švajcarska: Zomer – Lihtštajner, Šer, Akanđi, Rodriges – Behrami, Džaka – Šaćiri, Džemaili, Embolo - Gavranović

Kostarika: Navas – Ovijedo, Vaston, Gamboa, Gonsales – Akosta, Borhes – Guzman, Kolindres, Ruis – Kembel

Utakmicu je sudio Klemon Turpan iz Francuske.

Tekstualni prenos utakmice:

90'+ Kostarika je do izjednačenja stigla autogolom Zomera u sudijskoj nadoknadi.

88' Drmić dovodi Švajcarku u vođstvo od 2:1.

78' Drmićev udarac glavom je završio samo na desnoj stativi Kostarike.

75' Embolo je dočekao centaršut u šesnaesterac i šutirao, ali mu je šut blokirao odbrambeni igrač Kostarike.

75' Igrač Švajcarske Denis Zakaria dobija žuti karton.

72' Drmić  je pucao s velike udaljenosti, ali obrana mu je blokirala šut.

69' Mario Gavranović je izlazi ući će Josip Drmić kod Švajcarske.

64' Borhes je primio tačan pas i pokušao ugroziti Zomera iz daljine, ali je šut otišao visoko iznad gola.

60'  Švajcarski selektor Vladimir Petković pravi izmjenu. Valon Behrami izlazi, a Denis Zakaria ulazi.

56' Kembel je izveo korner, a Kendal Džamaal Vaston Manlise unutar peterca uspio najviše podići i precizno udariti loptu glavom u lijevu stranu gola. Sada je rezultat 1:1.

53' Embolo je primio je odličan pas, ali je katastrofalno pucao s pet metara, loše je zahvatio loptu i Navas je lagano hvata.

49' Rodriguez je ispalio projektil sa distance, ali je malo promašio. Lopta je prozujala nekoliko centimetara iznad prečke Navasa.

46' Počelo drugo poluvrijeme. Kostarikanci krenuli sa centra.

45' Kraj prvog poluvremena. Na odmor se odlazi sa prednošću Švajcarske od 1:0.

40' Embolo  je bio najbrži u šesnaestercu Kostarike i nakon centaršuta iz kornera i pucao glavom, ali je lopta prozujala kraj lijeve stative Navasa.

37' Lihtštajner dobija žuti karton. Prije toga lakša povreda Šaćirija, ali nakon ljekarske pomoći nastavlja igru.

32' Blerim Džemaili  je zakucao loptu u mrežu i doveo Švajcarce u vođstvo od 1:0. Embolo mu je glavom dodao loptu, a Džemaili takođe glavom pospremio loptu iza Navasa.

30' Kembel povukao Švajcarca za dres, Turpan mu pokazao žuti karton.

24' Kolindres je bio u šesnaestercu i šutirao , ali je Švajcarac klizećim startom blokirao šut. Lopta je otišla izavan terena, Kostarikancima je dosuđen korner.

20' Kolindreas opet šutira sa šesnaest metara ali Zmer skida i taj udarac.

17' Gavranović se našao u odličnoj šansi! Pucao je s ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla  pored desne stative.

14' Lihtštajner je dobro centrirao, ali je Navas izboksao loptu.

11' Žuti karton nakon uklizavanja je dobio Gamboa.

10' Kolindreas pogađa prečku.

7' Kristijan Gamboa primio je tačan pas na ivicu šesnaesterca i odmah pucao snažno u lijevu stranu gola, ali je Zomer bio spreman i fantastično  obranio. U istom minutu Danijel Kolindres je pucao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

5' Džoel Kembel  je lijepo dodao u šesnaesterac, ali je jedan od defanzivaca je izbio loptu.

4' Mario Gavranović se našao sam u šestnaestercu Kostarike i pucao, ali njegov pokušaj je blokirao obrambeni igrač-

1' Počeo meč u Nižnjem Novgorodu. Prvi sa centra krenuli su Švajcarci.