VAR voli Real, Madriđani na vrhu tabele

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su na gostovanju ekipu Real Sosijedada sa 2:1 u meču 30. kola La Lige.

"Kraljevski klub" upisao je veoma važnu pobjedu u meču u kojem nije briljirao svih 90 minuta.

Tim Zinedina Zidana odigrao je dovoljno dobro i trijumfom iskoristio kiks Barselone u Sevilji, te izbio na vrh tabele La Lige.

Meč i pobjednika su u velikoj mjeri odlučile sudijske odluke, tačnije VAR tehnologija.

Uprkos naletima Reala u prvom poluvremenu, a pogotovo Vinisijusa i Benzeme, Sosijedad je uspijevao da se disciplinovano brani i ode na pauzu bez primljenog gola.

Ipak, prvi gol na meču postignut je nakon samo pet minuta u drugom delu meča.

Ljorente je startovao na loptu u čijem posjedu je bio Vinisijus, nakon čega Brazilac pada, a nakon korišćenja VAR tehnologije, dodijeljen je penal za goste.

Siguran sa bele tačke bio je Ramos u 50. minutu. Kapiten Reala potom je zabrinuo trenera Zidana i navijače Reala, pošto je  morao da napusti igru, zbog povrede koljena.

Od tog momenta, Sosijedad se potpuno otvorio i učinio meč izuzetno zanimljivim.

Uslijedio je veoma kontrovezan period meča. Sosijedadu je poništen gol Januzaja, pošto je Merino, koji je bio u ofsajdu, ometao vid golmana Kurtoe.

Nekoliko momenata kasnije, igrao se 70. minut kada je Real poveo sa 2:0. Valverde je centrirao, Benzema na sumnjiv način spustio loptu i potom sjajno matirao golmana Remira.

Uprkos glasnim protestima sa klupe domaćih, ponovo je morao da se koristi VAR, ali se odluka nije mijenjala.

Sosijedad ipak dolazi do gola, preko Merina u 83. minutu susreta. Lopez je centrirao, a Merino sa druge stative zakucao loptu pod prečku Reala.

Do kraja susreta uglavnom se igralo pred golom Madriđana, ali je Real uspješno odbranio prednost i upisao tri boda.