"Vatreni" preokretom do finala SP i istorije

Stevan Lulić

Fudbaleri Hrvatske drugi su finalisti Svjetskog prvenstva koje se igra u Rusiji, nakon što su poslije produžeteka i preokreta savladali Englesku sa 2:1.

Englezi su prvi došli do gola i to već u petom minutu. Tripije je sjajno izveo slobodan udarac i savladao Subašića.

Izjednačenje Hrvatskoj donio je sjajni Perišić. Vrsaljko je ubacio loptu sa desne strane, a Perišić odlično ulijeće i matira Pikforda. Možda je bila i opasna igra Perišića jer je digao nogu visoko iznad glave defanzivca Engleske.

Do kraja regularnog dijela je bilo nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali ne i promjene rezultata pa smo otišli na produžetke.

Tamo je Mandžukić donio pobjedu Hrvatskoj u 109. minutu. Naravno, veliki posao je i ovdje odradio Perišić. Asistirao je glavom iz nezgodne pozicije. Poslao je loptu na nekih pet metara od gola, a Mandžukić je to iskusno riješio i donio Hrvatskoj finale prvi put u istoriji zemlje.

Hrvatska će u finalu igrati protiv Francuske koja je u utorak savladala Belgiju sa 1:0.