Važna pobejda Šalkea u borbi za vrh Bundeslige

Fudbaleri Šalkea pobijedili su Borusiju Menhengladbah 2:0 u 18. kolu Bundeslige.

Domaći fudbaleri do trijmfa su došli u drugom poluvremenu, pošto su mreže tokom prvih 45 minuta mirovale.

Međutim, odmah na startu drugog perioda igre Šalke dolazi do prednosti.

Gregorič je doturio loptu do Serdara, koji je ostao sam na nekih 17 metara i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

Desetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a poslije asistencije, Gregorič se upisao u listu strijelaca. Rutinski je završio lijep kontranapad svog tima i postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić proveo je svih 90 minuta za pobjednički tim.

Šalke je ovim trijumfom došao do 33 boda, koliko ima i trećeplasirani Bajern iz Minhena, dok je Borusija dva mjesta iznad sa 35.

U sljedećem kolu Šalke gostuje upravo Bavarcima, dok Menš dočekuje Majnc.