Večeras su igrali 18 minuta: Roma u sumraku srušila Udineze

Fudbaleri Udinezea i Rome večeras su nastavili prekinuti meč od prošle sedmice, a Roma je na kraju slavila sa 2:1 u utakmici 32. Serije A.

Ono što zanimljivo jeste da je ovaj meč počeo prošle sedmice, ali je prekinut u 72. minuti kada se fudbaler Rome Evan Ndika srušio na terenu nakon što je izgubio svijest poslije jednog udarca. Meč je momentalno prekinut, a isti rivali su utakmicu nastavili večeras i to od trenutka prekida.

Dakle, večeras su odigrali utakmicu koja je trajala 18 minuta uz sudijsku nadoknadu. Činilo se da će ostati tako, a onda je u 95. minuti Brajan Kristante pogodio za veliku pobjedu "vučice". Strijelci su prošle sedmice bili Pereira za domaće i Lukaku za goste.

Roma je ostala peta, sada ima 58 bodova i nalazi se na mjestu koje vodi u Ligi šampiona. Udineze je na 17. poziciji sa 28 i čeka ga grčevita borba za opstanak.