Velež slavio u Vrapčićima, slomili otpor Krupe

Fudbaleri Veleža su zabilježili pobjedu u četvrtom kolu Premije lige BiH kod kuće protiv Krupe rezultatom 2:0.

U prvih petnaestak minuta na stadionu Rođeni nije bilo većih uzbuđenja izuzev poluprilika Mulića na jednoj, te Andrejića na drugoj strani.

U 20. minuti Brandao je uposlio Cvijanovića, ali Kolak brani njegov udarac.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu vidjeli smo u 26. minuti kada je Čivić ubacio, a Mulić glavom šutira tik pored gola.

Do kraja prvog dijela susreta vidjeli smo i prilike Vehabovića, Zeljkovića i Brandaa, ali se mreža gostiju nije tresla.

Drugo poluvrijeme počelo je poluprilikama za goste, a nakon sat vremena igre Velež je zaprijetio preko Cvijanovića koji šutira snažno, ali i previsoko.

U 66. minuti centimetri su dijelili Velež od vodstva. Brandao je šutirao, lopta se odbila od jednog gostujućeg igrača i prevarila Kolaka, ali je otišla tik pored stative.

Velež je nastavio s napadima, a to se isplatilo u 72. minuti kada je Cvijanović pospremio loptu u mrežu nakon šuta Brandaa.

Do kraja susreta Velež je mogao postići i drugi pogodak kada je u 82. minuti Brandao centrirao, Ovčina šutira glavom ali pogađa samo stativu.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi Rođeni su uspjeli pogoditi i drugi put, a strijelac za konačnih 2:0 bio je upravo Ovčina na asistenciju Brandaa.