Velež udaljio Sarajevo od Borca

Fudbaleri Veleža savladali su večeras na stadionu „Rođeni“ u Mostaru ekipu Sarajeva u prvoj utakmici 16. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mostarci su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici djelo je Ede Vehabovića u 65. minuti.

Gosti u 90 minuta nisu stvorili niti jednu izglednu priliku pred Veležovim golom, a izostankom nova tri dodatno Sarajlije su sebi zakomplikovale trku za liderom na tabeli ekipom Borca koji trenutno ima 36 bodova. Drugi je Zrinjski sa 32, ispred Sarajeva sa 30 i Veleža sa 29 bodova.

U subotu se u 16. kolu sastaju: Tuzla Siti - Željezničar (13.30 časova), Sloga - Borac (16). U nedjelju igraju Posušje - Igman (13), GOŠK - Široki Brijeg (19.45). U ponedjeljak: Zvijezda 09 - Zrinjski (13).