Veliki preokret Junajteda, Čelsi i Bajern deklasirali protivnike

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Atalantu 3:2 u okviru trećeg kola Lige šampiona u grupi F.

Već u 15. minutu mrežu Davida De Hee načeo je Mario Pašalić.

Iličić je maestralno pronašao Zapakostu koji upućuje precizan centaršut ka petercu Junajteda. Na loptu je naletio Pašalić koji klizećim startom sprovodi gol u mrežu.

Time je postao prvi igrač neke italijanske ekipe koji je postigao gol u Ligi šampiona protiv oba tima iz Mančestera.

Nismo dugo čekali, a prednost je duplirana. Fudbaler Juventusa na pozajmici u Atalanti Demiral se neposredno nakon postizanja gola žalio na povredu, a Gasperini spremio izmjenu, a Turčin je na to odgovorio golom nakon kornera. Čak se i tokom proslave gola držao za zadnju ložu.

S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, što je značilo da je Junajted po prvi put na poluvrijeme utakmice Lige šampiona koja se igra na "Old Trafordu" otišao sa dva gola zaostatka.

Druga ekipa se pojavila u drugom poluvremenu, ali podjednako rasipna. Situacija se promjenila u 53. minutu. Izgubio je Iličić loptu, a ona je stigla do Bruna Fernandeša. Sjajno je Portugalac pronašao Markusa Rašforda koji šutira po zemlji u suprotan ugao i postiže gol.

Od tog trenutka Junajted je imao terensku inicijativu, a nalet se ispoljavao u nekoliko šuteva od kojih je svaki mogao biti gol. To se i dogodilo u 75. kada je Hari Megvajer poravnao rezultat.

Tačku na meč i potpuni preokret doneo je Ronaldo nekoliko minuta kasnije na asistenciju Luka Šoa.

Da se istorija ponavlja pokazuje i podatak da je poslednji put kada je Junajted imao dva gola zaostatka bilo 2012. protiv Brage kada su sa 2:0 gubili nakon 20 minuta igre. Taj meč su, takođe, dobili sa 3:2.