Veliko iznenađenje na startu kvalifikacija za EURO

Kvalifikacije za EURO 2020 počele su duelom grupe I u Astani gdje je selekcija Kazahstana priredila iznenađenje i sa visokih 3:0 pobijedila Škotsku.

Domaći su žestoko krenuli. Nakon 10 minuta imali su dva gola prednosti. U šestom minutu Pertsuh je pogodio za 1:0, a četiri minuta kasnije Vorogovskij je bio precizan za 2:0.

Nisu Škoti uspjeli da naprave ništa u nastavku, a domaći tim je u 51. minutu preko Zainutdinova povisio prednost na 3:0, što je bio i konačan rezultat, prenosi "Faktor.ba".

Za Kazahstan je ovo veliki rezultat, naročito ako uzmemo u obzir to da su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018 okončali bez pobjede.

U ovoj grupi večeras još igraju Belgija - Rusija, te Kipar i San Marino.