Fudbal

Veterani banjalučkog "Borca" na proslavi u Kozincima

Veterani banjalučkog "Borca" na proslavi u Kozincima
Foto: Ustupljena fotografija | Veterani banjalučkog "Borca" na proslavi u Kozincima
Milan Pilipović

GRADIŠKA – U sklopu obilježavanja 70. godišnjice postojanja, Fudbalski klub "Bratstvo" iz Kozinaca kod Gradiške, u nedjelju 3. novembra ugostiće veterane Fudbalskog kluba "Borac" iz Banjaluke.

U prijateljskoj utakmici, nastupiće najpoznatiji igrači dva kluba, među kojima je sedam bivših Borčevih kapitena. Među njima su Špica, Jandrić, Raspudić, Kajkut, Grujić, Vrhovac, Maletić, Babić, Puzigaća, Šmanja...

Prilikom obilježavanja klupskih jubileja, u FK "Bratstvo" svake godine organizuju revijalne utakmice na kojima učestvuju najpoznatiji klubovi i igrači bivše Jugoslavije. Prije nekoliko godina, gosti "Bratstva" bili su  asovi "Crvene zvezde" iz Beograda.

Nedjeljna utakmica između veterana FK "Bratstvo" i FK "Borac" Banjaluka počinje u 14 časova na stadionu u Kozincima. Inače, ovaj klub takmiči se u Regionalnoj ligi Republike Srpske, grupa zapad i jedan je od kandidata za osvajanje šampionske titule.

 

Najčitanije