Hvala vam na jednoglasnoj podršci koja jako puno znači u ovom teškom i turbulentnom vremenu, poručio je Vico Zeljković, sa govornice u Neumu gdje je danas jednoglasno izabran za novi predsjednički mandat Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.
Zeljković je istakao da su jednoglasno donesene odluke pokazale jedinstvo i snagu organizacije na čijem će čelu provesti još četiri godine.
"Sigurno da ovo pokazuje fudbalsko jedinstvo i olakšaće procese, te posao koji je ispred nas. Čestitam svim članovima Izvršnog odbora, prvom potpredsjedniku, te drugom. Jako je bitno da nastavimo ovaj kontinuitet, a posebna zahvalnost predsjedniku NS Federacije BiH Murisu Jabandžiću koji je pokazao kooperativnost", rekao je Zeljković i dodao:
"Ova podrška je čast i obaveza, moramo nastaviti infrastrukturne projekte, održati nivo kvaliteta lige, a nadamo se da će reprezentacija uspjeti da se plasira na Svjetsko prvenstvo. Nećemo ništa obećati, ali borićemo se do kraja. Svim selekcijama želimo osigurait najbolje uslove za pripreme i putovanja".
Dotakao se i teme u vezi s nacionalnim stadionom.
"Imamo obavezu da nastavimo raditi ovako, a očigledno da je to bilo uspješno. Sada ćemo nastaviti da radimo infastrukturu, to će biti naš prvi zadatak. Tu je i izgradnja nacionalnog stadiona, to je bitno za sve generacije. Sigurno da ćemo taj posao pokušati da završimo, optimista sam, a ne mogu dati obećanje da ćemo sve završiti u četiri godine. Sam početak izgradnje bio bi velika stvar. Moramo prvo potpisati gdje bi bila ta lokacija. To je još Zenica, a poslije našeg apela da se jave i drugi, a desilo se pozitivno da ima ambicija da se gradi u drugim gradovima. Možemo reći da je to i dalje Zenica i očekujem da završimo taj angažman sa Zenicom", rekao je Zeljković.