Ovog vikenda počinje proljećni dio prvenstva, ujedno i posljednja sezona WWin lige Bosne i Hercegovine u formatu sa 12 klubova.
Tim povodom oglasio se Vico Zeljković, predsjednik Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, koji je poželio sreću premjerligašima u nastavku fudbalskog proljeća.
"Očekuje nas izuzetno uzbudljiva završnica – borba za titulu, mjesta koja vode na evropsku scenu, ali i za opstanak u društvu najboljih. Raduje nas činjenica da, iako se neki timovi nalaze u nezavidnoj poziciji, njihovi nastupi i izjave jasno pokazuju da nisu odustali od borbe. Svi klubovi ističu da su odlično odradili pripreme i u nastavak prvenstva ulaze maksimalno spremni, što garantuje kvalitetne i neizvjesne utakmice. Rezultati naših timova na evropskoj sceni potvrda su da bh. fudbal napreduje, a Nogometni/Fudbalski savez BiH nastaviće ulagati napore u dalji razvoj takmičenja, poboljšanje infrastrukture i stvaranje još boljih uslova za klubove, igrače i navijače", objavio je Vico Zeljković na društvenim mrežama i dodao:
"U ime N/FS BiH, želim svim ekipama uspješan nastavak sezone uz sportsko nadmetanje, profesionalizam i fer pleja. Takođe, zahvaljujem svim akterima – klubovima, igračima, sudijama, navijačima i medijima – na njihovom doprinosu i podršci razvoju fudbala. Neka teren bude jedino mjerilo!".