Srpski stručnjak Vladan Milojević novi je trener fudbalera Šangaj Šenhue, saopštio je danas, 13. avgusta, kineski klub.
Pročitajte i ovo:
Vladan Milojević više nije trener Zvezde
Milojević je sa Šangajem potpisao ugovor do 31. decembra 2028. godine, a na klupi kineskog kluba očekuje ga novi izazov u trenerskoj karijeri. Najveće uspjehe Milojević je ostvario sa Crvenom zvezdom, sa kojom je četiri puta bio prvak Srbije, dok je „crveno-bijele“ u tri navrata predvodio u Ligi šampiona.
Srpski stručnjak je tri puta proglašavan za najboljeg trenera Srbije, i to 2017, 2018. i 2024. godine. Tokom karijere vodio je još Javor, Čukarički, Omoniju, Panionios, Al Ahli, AEK iz Atine, Al Itifak, APOEL i Apolon iz Limasola.
Šangaj Šenhue se trenutno nalazi na 12. mjestu tabele kineskog prvenstva sa 22 boda, pa Milojevića očekuje zadatak da popravi rezultate ekipe u nastavku sezone.