Vučici samo remi u Austriji, Vulvsi savladali Bešiktaš

Fudbaleri Rome nisu uspjeli da pobijede austrijski Volfsberger, Jang Bojs je upisao prvu pobjedu, dok se Vulverhempton spasao u nadoknadi u drugom kolu Lige Evrope.

Roma je odigrala neriješeno, 1:1, protiv Volfsbergera, ekipe koja je napravila najveće iznenađenje u prvom kolu pobjedom nad Menhengladbahom od 4:0.

"Vučica" je takođe bila uspješna u prvoj rundi, pa je sada izjednačena na prvom mjestu Grupe J sa Austrijancima.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov ušao je u igru u 80. minutu, ali nije uspio da zabilježi značajniji ofanzivni učinak.

Roma je povela u 27. minutu preko Spinacole, a izjednačio je Lendl u 51. minutu meča.

Rimljani su dominirali tokom većine meča, imali skoro 70 odsto posjeda lopte i preko 20 puta šutnuli na gol rivala, ali na kraju ostali bez pobjede.

Poslije debakla protiv Volfsbergera, Menhengladbah je bio na pomolu novog velikog neuspjeha, ali uspio da iščupa bod protiv Bašakšehira (1:1).

Strijelac jedinog gola za Turke bio je reprezentativac BiH Edin Višća, a Nijemce je spasao Herman u prvom minutu nadoknade.

Vulverhempton se takođe spasao u nadoknadi vremena, kada je štoper Vili Boli donio pobjedu engleskom predstavniku protiv Bešiktaša - 1:0.

Vulvsi su u prvom kolu doživjeli debakl protiv Brage na domaćem terenu, pa su sada popravili utisak, barem što se bodova tiče, dok je Bešiktaš poslije dva kola bez ijednog boda, značajno umanjio svoje šanse za prolaz dalje.

Jang Bojs je uspio da dođe do prve pobjede protiv neugodnog Rendžersa na svom terenu rezultatom 2:1.

Ekipa Stivena Džerarda povela je preko Morelosa u 44. minutu, ali je u Švajcarskoj viđen veliki preokret u nastavku.

U 50. minutu strijelac je bio Asale, a veliko slavlje na stadionu "Švajcarska" doneo je Fasnaht u trećem minutu nadoknade.

Espanjol je nokautirao CSKA u Mosvki sa 2:0, Fejenord lako riješio posao sa Portom istim rezultatom.