Samo ne Anderleht, bila je želja Partizana uoči žrijeba posljednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona koje, nažalost, po Beograđane nije uslišena pa će se tako za mjesto u grupnoj fazi elitnog takmičenja morati da bori sa šampionom Belgije.
Žrijeb u Nionu održan je juče a prva utakmica posljednje runde kvalifikacija biće odigrana 17. ili 18. avgusta u Beogradu, a revanš je sedam dana kasnije u Briselu. Anderleht je u prva dva kola kvalifikacija bio slobodan, a u trećem je imao lak posao protiv ekipe TNS iz Velsa.
Aleksandar Stanojević, trener Partizana, prokomentarisao je odluku žrijeba:
"Nismo nikoga priželjkivali ni očekivali, nismo ni razmišljali o tome. Drago mi je što je protivnik atraktivan. Prošle sezone smo imali negativo iskustvo sa Brižom, a nadam se da će ove sezone biti bolje", rekao je Stanojević.
Saša Ilić zna kako je igrati u elitnom klupskom takmičenju. Bio je kapiten ekipe koja je prije sedam godina preko Njukasla stigla do Lige šampiona.
"Anderleht je najzvučnije ime od svih koje smo mogli da dobijemo. Redovan je učesnik evropskih takmičenja. Izuzev nekoliko pojedinaca, ne poznajem aktuelnu ekipu, ali znam da će nam biti mnogo teže nego protiv Pjunika i Helsinkija. Mislim da imamo kvalitet da prođemo", rekao je Ilić.
Ivica Iliev je postigao gol 27. avgusta 2003. na "Sent Džejms parku" kojim je anulirao prednost Njukasla iz Beograda. Kasnije je Partizan poslije penala došao do cilja.
"Najmanje sam priželjkivao Anderleht. Bilo bi dobro da smo ga izbegli, ali ne odustajem od priče da sam se u Partizan vratio zbog Lige šampiona", poručio je Iliev i dodao da mu odgovara što će se prvi meč igrati u Beogradu:
"Kad god smo igrali revanš u gostima, kao po pravilu smo prolazili dalje."
Parovi, Staza šampiona: Salcburg - Hapoel Tel Aviv, Rozenborg - Kopenhagen, Bazel - Šerif, Sparta Prag - Žilina, Partizan - Anderleht. Staza paratilaca: Jang bojs - Totenhem, Braga - Sevilja, Verder - Sampdorija, Zenit - Okser, Dinamo Kijev - Ajaks.
Pobjednici će se plasirati u grupnu fazu Lige šampiona, a poraženi će učestvovati u grupnoj fazi Evropske lige. Utakmice plej-ofa su na programu 17/18. i 24/25. avgusta.
Likvidiran trener
Ruski fudbalski trener Jurij Šišlov (65) podlegao je povredama koje je zaradio nakon što je u njega u srijedu u Moskvi pucano iz vatrenog oružja. Nekadašnji stoper više ruskih klubova u posljednje je vrijeme radio kao trener u pogonu Luč Energije iz Vladivostoka. Policija vjeruje da je napad na Šišlova bio naručen budući da je bio jedan od ključnih svjedoka na suđenju svome bivšem šefu, direktoru Šinika Vladimiru Šepelu, koji je nedavno osuđen na pet i po godina zatvora zbog pronevjere.
Antić ništa ne mijenja
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić saopštio je spisak igrača za prijateljsku utakmicu sa Grčkom kojeg čine igrači koji su bili na Mundijalu a to su - golmani: Stojković, Isailović, Đuričić, Brkić, odbrana: Ivanović, Rukavina, Vidić, Subotić, Luković, Obradović, Kolarov, vezni red: Stanković, Kačar, Milijaš, Kuzmanović, Petrović, Krasić, Tošić, Ninković, Jovanović, napad: Žigić, Pantelić, Lazović, Mrđa.