Željezničar na "Grbavici" poražen od Veleža

Fudbaleri Željezničara su u okviru 17. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras poraženi od Veleža sa 1:0.

U drugoj minuti velika šansa za Želju, Haračić se lijepo okrenuo, potom šutirao, ali lopta ide malo pored gola. U 30. minuti je malo nedostajalo da Amoah izađe sam pred gol Veleža, Hrkač je spasio. U 34. minuti udarac Mekića sa distance brani Hadžikić. Šabić je ubacio u 37. minuti, Haračić šutirao, a Hadžikić odbranio. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Haskić iskosa u 59. minuti šutira, Cocalić dobro reaguje pred golom i otklanja opasnost. Sjajna šansa za „plave“ u 64. minuti. Amoah je sam istrčao kontru, prevario dva igrača i šutirao malo pored gola Veleža. Gosti su poveli u 66. minuti.

Vehabović je „podvalio“ za Guliashvilija koji iskosa izlazi pred gol i pogađa mrežu. U 77. minuti dvije dobre situacije za „plave“, ali gosti su dobro blokirali udarce ispred samog gola. Mekić u 79. minuti šutira, Hadžikić sjajno brani. Selimović glavom šutira u 91. minuti, lopta ide malo preko gola.

Narednu utakmicu Željezničar igra 16. decembra protiv GOŠK-a u Gabeli.