Željezničar pobijedio Tuzla City

Ekipa Željezničara pobijedila je Tuzla City u generalnoj probi pred novu sezonu, a oni su na svojoj Grbavici slavili pobjedu rezultatom 3:1.

Plavi su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu. Prvo je jednu odbijenu loptu u mrežu smjestio Kosorić, da bi nakon toga poslije lijepe akcije Juričić pogodio za 2:0.

Oba trenera u drugom poluvremenu pružila su priliku brojnim rezervnim igračima i jasno, tempo igre je zbog toga znatno pao, a u nastavku meča i jedni i drugi imali su nekoliko prilika da dođu do pogotka. Tuzla City preko Beganovića stiže do smanjenja vodstva u finišu meča, a konačnih 3:1 postavio je Miletić golom u 92. minuti.

Premijer liga BiH počinje narednog vikenda. Željezničar će na Grbavici dočekati Velež, dok će Tuzla City igrati protiv Širokog Brijega u gostima.

Ova sezona će biti od posebne važnosti za Željezničar koji će u drugom dijelu proslaviti 100. godinu postojanja, pa su samim tim i motiv kluba i igrača još veći.