Željo bliži trofeju Kupa, odluka pada na Vrbasu

Fudbaleri Željezničara savladali su ekipu Krupe sa Vrbasa sa 2:0 u prvoj utakmici finala Kupa BIH na Grbavici i tako stekli solidnu prednost uoči revanš susreta koji se igra naredne srijede.

U prvom dijelu domaći su imali terensku inicijativu,dok su se gosti orijentirali na odbranu. Nakon prve prilike u 21. minuti kada je Stefan Nikolić u posljednji trenutak intervenirao ispred Saše Kajkuta, Željo je poveo u 36. minuti. Goran Zakarić je šutirao, golman Jovan Kutić je slabo reagirao što je iskoristio Dženan Zajmović kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju sa Vrbasa.

U drugom dijelu još jedna lopta završila je u mreži Krupe. Sve dileme oko pobjednika prvih 90 minuta riješio je danas sjajni Daniel Graovac koji u 66.minuti iskoristio odličan ubačaj Adija Mehremića i glavom matirao Kozića. Najbolju priliku gosti su imali u 68. minuti kada je Nikola Dujaković koji je sa vrha kaznenog prostora šutirao pored gola.