Željo četiri od četiri: Lendrić i Mujezinović pokorili "Tušanj"

Fudbaleri Željezničara nastavili su stoprocentni niz u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Poslije trijumfa nad Veležom, Radnikom u Bijeljini i banjalučkim Borcem, izabranici Amara Osima zabilježili su i četvrtu pobjedu, drugu u gostima u novoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ovoga puta, Željo je rutinski slavio protiv Slobode na "Tušnju" rezultatom 0:2 (0:1).

Već na samom početku, Tuzlake je "naklonom" u osmom minutu "načeo" Ivan Lendrić, da bi u dvadesetak minuta prije kraja sve dileme oko pobjednika razriješio Mustafa Mujezinović svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom.

Kod oba gola gostiju sa "Grbavice" asistirao je Semir Štilić, svakako jedan od najzaslužnijih za stopostotni učinak plavih u prethodna četiri kola šampionata BiH.