"Zmajevi" remizirali s Turskom

Fudbaleri reprezentacije Bosne i Hercegovine remizirali su na gostovanju u Turskoj.

Izabranici Roberta Prosinečkog u prijateljskoj utakmici u Rizeu nisu uspjeli postići pogodak Turcima u devedeset minuta i utakmica je okončana rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u otvorenoj igri s nekoliko prilika na obje strane.

Od početka bh. fudbaleri bili su opasniji. Imali su prilike preko Višće, Zakarića i Cimirota, ali bez uspješne realizacije.

Turska je takođe propustila nekoliko dobrih prilika, posebno u drugom dijelu poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu obje reprezentacije pokazale su dosta slabiju igru.

Na prvu pravu priliku čekalo se do 70. minuta kada je Turska imala stopostotnu šansa preko Tosuna ali turski napadač ne uspijeva postići gol iako je izašao sam pred Begovića.

U drugom poluvremenu, bh. reprezentativci mnogo su semučili sa prenosom lopte na polovinu protivnika.

U 85. minutu Turci imaju veliku šansu. Efektan pokušaj imao je Tosun, ali lopta je otišla pored gola.

Tako da je selektor Prosinečki i  sedmi put uzastopno završio utakmicu bez poraza.