Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Gdansku od Poljske sa 1:5, u susretu 3. kola grupe B1 UEFA Lige nacija.
Ewa Pajor u 15' donosi prednost domaćem timu, a do kraja prvog poluvremena Zmajice uspijevaju da izjednače rezultat golom Sofije Krajšumović u 40'.
Drugo poluvrijeme bolje otvara Poljska i brzo postiže dva gola preko Pajor u 47' i Adriane Achcinske u 49'. Četvrti pogodak za Poljakinje postiže Klaudia Slowinska u 77', a Martyna Wiankowska u 89' postavlja konačan rezultat utakmice.
Po završetku susreta selektor Selver Hodžić je izjavio:
"Prvo poluvrijeme smo bili taktički na nivou i odigrali smo odlično prvih 45 minuta. Međutim, odmah na početku drugog perioda primamo dva gola, nakon čega se bilo teško vratiti u igru. Kasnije smo pali fizički, morali smo da mijenjamo dosta. Poljska je do sada najjača reprezentacija sa kojom smo igrali u mom mandatu na klupi reprezentacije i zasluženo su pobijedili. Mi moramo dići glavu i spremiti se za naredni meč sa njima koji nas očekuje u utorak. Ako ponovimo pristup iz prvog poluvremena vjerujem da ćemo odigrati bolju utakmicu."
U drugom susretu grupe Rumunija i Sjeverna Irska su u Bukureštu remizirali 1:1. Na tabeli prvo mjesto zauzima Poljska sa 9 bodova, Sjeverna Irska je druga sa 4, Bosna i Hercegovina treća sa 3, dok je Rumunija na četvrtom mjestu sa jednim bodom.
Četvrto kolo na programu je 8. aprila. Bosna i Hercegovina će u Trening centru NS/FS BiH u Zenici dočekati selekciju Poljske, dok će u Belfastu biti odigran meč Sjeverna Irska-Rumunija.