"Zmajići" ubjedljivo slavili u Velsu

Fena

Mlada fudbalska "U21" reprezentacija Bosne i Hercegovine na gostovanju u Nantporthu pobijedila je selekciju Velsa sa 4:0 (1:0) u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bh. tim je poveo u 26. minuti golom Amera Gojaka. U drugom poluvremenu isti igrač povećao je vodstvo u 51. minutu.  Strijelac trećeg pogotka na naš tim bio Marijan Ćavar  u 71. minuti, a konačan rezultat za ubjedljivu pobjedu izbaranika selektora Vinska Marinovića postavio je Luka Manalo u 76. minutu.

Nakon 5. kola reprezentacija BiH zauzima drugo mjesto u Osmoj grupi sa devet bodova. Vodeća je Rumunija sa 11, Švacarska je  na trećem mjestu sa sedam bodova, slijede Vels sa šest, Portugal sa četiri i Lihtenštajn bez bodova.