"Zmajići" uspješniji od vršnjaka iz Crne Gore

Mladi fudbalski U-19 reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su u norveškom Skienu vršnjake iz Crne Gore rezultatom 3:2, u susretu trećeg kola grupe 3 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon prvih 45 minuta igre Crnogorci su imali prednost od 2:0, a strijelci su bili Marko Perović u 10. minuti i Balša Mrvaljević u 45. minuti. Preokret izabranicima Dubravka Orlovića donosi Amar Zahirović sa dva gola, u 52. iz penala i u 80., te Kenan Muharemović u 69. minuti.

U drugom susretu grupe, domaćin turnira Norveška je sa 2:0 pobijedila selekciju Izraela.

Bh. juniori su kvalifikacije završili na drugom mjestu sa četiri boda, iza Norveške koja je osvojila sedam i plasirala se na EURO 2024. Selekcije Crne Gore na trećem i Izraela na četvrtom mjestu su osvojile po 3 boda.