Zrinjski remizirao: Odluka pada u Moldaviji

Fudbaleri Zrinjskog odigrali su večeras neriješeno protiv moldavskog Šerifa u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.

Nakon što je utakmica u Mostaru na stadionu „Pod Bijelim Brijegom završena rezultatom 0:0 odluka o putniku u narednu rundu takmičenja pašće u revanšu koji se igra za sedam dana u Moldaviji.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez značajnijih prilika na obje strane, a najbolju je u drugom dijelu za Zrinjski propustio Ivan Jukić.

Igrao se 58. minuti kada je Namanja Bilbija odlično asistirao, a krilni napadač Zrinjskog pogodio spoljni dio mreže.

Favorizovani gosti, koji su prošle sezone igrali grupnu fazu Lige šampiona i priredili iznenađenje pobjedom protiv Real Madrid, najbliže pobjedi u gradu na Neretvi bili su u 82. minuti kada je Badolo bio zamalo neprecizan.