Zrinjski se vratio nakon 0:3 i izvukao bod protiv Željezničara

U derbiju 2. kola Lige za prvaka Premijer lige BiH Željezničar i Zrinjski su u Mostaru podijelili bodove odigravši u nevjerovatnoj utakmici 3:3.

Gosti su poveli već u 8. minutu autogolom Hrvoja Barišića, a prednost su uduplali u 27. kada je za 2:0 pogodio Stojan Vranješ.

U nastavku su domaći fudbaleri zaigrali nešto bolje, ali obrana Željezničara uspješno je rješavala situacije pred svojim golom.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom s poluvremena, u 86. minutu bivši "Plemić" Goran Zakarić nije uspio da realizuje kazneni udarac, pogodio je stativu, ali lopta mu se odbila nazad te je iz drugog pokušaja pogodio za 3:0.

Nakon toga dogodio se preokret kakav se rijetko viđa.

U 87. Toni Jović smanjuje na 3:1, u prvom minutu sudijske nadoknade Miloš Aćimović pogađa za 3:2, a minut kasnije Semir Pezer postavlja konačnih 3:3.

Željezničar je ostao na vrhu tabele sa 54 boda, dva više od drugog Zrinjskog.