Zrinjski u 2. pretkolu Lige šampiona poražen od Maribora

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine Zrinjski je u prvoj utakmici 2. pretkola Lige šampiona na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru poražen od šampiona Slovenije Maribora sa 2:1.

Zrinjski je mogao povesti već u 10. minuti kada je sudija dosudio jedanaesterac za ekipu iz BiH, ali je Bilbija bio neprecizan, pogodivši lijevu stativu gostujućeg gola.

Gostujući sastav je u 25. minuti imao odličnu priliku, ali je na centaršut Ahmedija, Hotić šutirao glavom pored gola.

Zrinjski je u 35. minuti imao izglednu priliku preko Bilbije, ali njegov udarac je izblokirao Šuler.

Maribor je poveo u 43. minuti golom Zahoviča na asistenciju Bajde, što je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Domaćin je imao dobru priliku u 60. minuti preko lijeve strane, ali je odbrana gostiju na vrijeme uspjela otkloniti opasnost.

Slovenski tim je u 68. minuti ostao s igračem manje nakon što je Vrhovec zaradio drugi žuti karton, automatski crveni.

Zrinjski je u 89. minuti uspio izjednačiti pogotkom Todorovića, nakon sjajne akcije s Kajkutom.

Maribor je ipak nedugo nakon toga, tačnije u trećoj minuti sudijske nadoknade, uspio pogoditi za 2:1 iz jedanaesterca golom Tavaresa, nakon što je Stojkić napravio prekršaj i dobio žuti karton.

Do kraja meča nije bilo golova, tako da su gosti upisali važnu pobjedu u prvom meču u Mostaru.

Uzvratni meč je na programu u srijedu, 19. jula, u Mariboru.