Zvezda samljela Kairat, "petarda" na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras na "Marakani" Kairat rezultatom 5:0 i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona,

Golom Aleksandra Kataija u 9. minutu crveno-bijeli su došli u vođstvo, dok je na 2:0 povisio Luis Dioni u 20. minutu.

Tri minuta prije kraja prvog poluvremana za 3:0 ponovo je precizan bio Katai koji je iz slobodnog udarca bacio kazahstanskog šampiona na noge.

I u drugom poluvremenu, Zvezda je krenula u istom ritmu. Milan Rodić je u 49. minutu četvrti put večeras zatresao mrežu gostiju iz Almatija.

Pravu rapsodiju i ovacije na "Marakani" donosi Falko u 55. minutu kada postiže gol za 5:0

Inače, Zvezda je u prvom meču na gostovanju u Almatiju poražena rezultatom 2:1, ali je na svom terenu "istopila" prednost Kairata i zasluženo ide dalje.