Zvezda "petardom" do drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su gibraltarsku Evropu rezultatom 5:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u narednu rundu takmičenja.

Šampion Srbije je poveo u 35. minutu golom El Fardua Bena. Nakon kornera Aleksandra Kataija, Mirko Ivanić je dobro skočio, prebacio loptu glavom na drugu stativu a Ben ju je proslijedio u mrežu. Gostujući igrači su se žalili na ofsajd, ali je sudija priznao gol. Ben je golovima u 44. i u 52. minutu susreta ekipi trenera Dejana Stankovića otvorio vrata drugog kola.

Ivanić je u 78. minutu povećao vođstvo "crveno - bijelih" na 4:0, a zatim u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Zvezda će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Dinamo Tbilisi – Tirana (igraju sutra od 19 časova).

Večeras su se radovali i Dinamo i Seltik. Seltik je pobijedio ekipu Rejkavika rezultatom 6:0, a Dinamo Brest Astanu sa 6:3. Upravo je pobjeda Dinama značajna za Zvezdu. Pošto je Astana ispala, Crvena zvezda će, ukoliko se plasira u treće kolo kvalifikacija, biti nosilac.