Zvezda pobjedom protiv Čukaričkog proslavila jesenju titulu

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras Čukarički 3:1 (1:1) na stadionu "Rajko Mitić", u zaostalom meču 6. kola Superlige Srbije.

"Crveno-bijeli" poveli su već poslije 104 sekunde igre, kada je Nemanja Milunović poslije asistencije Gobeljića bio najviši u skoku i matirao golmana Petrovića.

Ekipa Aleksandra Veselinovića uzvratila je u 24. minutu fenomenalnim golom Luke Stojanovića, koji je sa više od polovine terena šutirao i lobovao Milana Borjana.

Novo vođstvo Zvedzi donio je Milan Pavkov u 72. minutu, a tačku na meč stavio je Aleksa Vukanović pogotkom u 88. minutu.

Izabranici Vladana Milojevića jesenji dio sezone završili su na prvom mjestu na tabeli sa 55 bodova i 18 pobjeda iz 20 odigranih mečeva, dok ekipa sa Banovog brda na zimsku pauzu ide sa četvrte pozicije i 40 bodova.

Proljeći dio Superlige startuje 15. februara, kada će ove dvije ekipe ponovo odmjeriti snage.