Zvezda sa dva remija do Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa švajcarskim Jang Bojsom rezultatom 1:1 u revanš utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u najprestižnije evropsko klupsko takmičenje.

Zvezda je ponovo bila ravnopravan protivnik švajcarskom šampionu i zasluženo izborila plasman u grupnu fazu Lige šampiona, drugu godinu zaredom.

U prvom meču u Bernu bilo je 2:2, a crveno-bijeli su u Beogradu poveli golom Vukanovića u 59. minutu. Marakana je eksplodirala kao u najslavnijim danima srpskog kluba, ali bilo je očigledno da velika borba tek predstoji.

Gosti dolaze do izjednačenja u 82. minutu, kada je Ben nespretno reagovao i ubacio loptu u Borjanov gol.

Do kraja meča, očekivano, gosti su imali inicijativu, poneki i pokušaj, ali je odbrana Zvezde sve zadatke ispunila maskmimalno, na čelu sa Milanom Borjanom.

Žrijeb za grupnu fazu Lige šampiona je 29. avgusta i tada će crveno-bijeli saznati imena protivnika u elitnom takmičenju.

Tekstualni prenos utakmice možete pogledati OVDJE.