Zvezda slavila u Lučanima, Mitrović debitovao golom

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sinoć u Lučanima ekipu Mladosti sa 2:1 (1:0), u meču trećeg kola Superlige Srbije.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su Milan Pavkov u 14. i Stefan Mitrović u 71. minutu.

Jedini strijelac za Mladost bio je Nikola Leković u 80. minutu.

Crvena zvezda se nalazi na prvom mjestu na tabeli sa maksimalnih devet bodova. Mladost je tek 11. sa samo jednim bodom.

Šampion Srbije će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Radnikom, dok će Mladost gostovati Kolubari.

Crvena zvezda je na ovom meču imala veliku podršku navijača. Šampion Srbije je krenuo ofanzivno od početka meča, a "crveno-beli" su do vođstva stigli u 14. minutu pogotkom Milana Pavkova.

On je iskoristio grešku odbrane domaćeg tima i lako je smjestio loptu u mrežu.

Crvena zvezda je u nastavku meča nastavila sa napadima, a šanse su imali Aleksandar Katai, Mirko Ivanić i Pavkov. Domaći tim je pokušavao kontranapadima da ugrozi gol gostiju, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Za Crvenu zvezdu je u drugom poluvremenu debitovao Stefan Mitrović, koji je prije nekoliko dana stigao iz Radničkog. "Crveno-bijeli" su ušli ofanzivno i u drugih 45 minuta, a šanse su imali Ivanić i Mitrović. Mladost je prijetila, a domaći tim nije uspio da stvori izglednu priliku za postizanje gola.

Mitrović je oduševio navijače gostiju, pošto je u 71. minutu postigao gol poslije asistencije Kataija.

Mladost je u 74. minutu mogla da postigne gol, a Milan Bojović nije uspio da zatrese mrežu gostiju. Lučanci su u 80. minutu smanjili na 2:1 preko Nikole Lekovića.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata iako su oba tima pokušala da postignu još po neki gol.