Zvezdi tri puta poništen gol, Glazgov slavio

Crvena zvezda izgubila je 3:0 u Glazgov od Rendžersa prvi meč u osmini finala Lige Evrope.

Već u trećem minutu Zvezdi je poništen gol Aleksandra Kataija, koji je bio u ofsajdu, a već u devetom minutu dosuđen je penal za Glazgov, koji je Džejms Tavernije realizovao za vođstvo Rendžersa.

Katai je ponovo pogodio mrežu protivnika u 13. minutu, ali ni ovga puta nije imao sreće jer se ponovo našao u ofsajdu.

A već u 15. minutu Alfredo Morelos dovodi svoj tim u vođstvo od 2:0 nakon loše reakcije Strahinje Erakovića.

Sreća ponovo nije pratila Zvezdu, posebno Kataija, kojem je Konor Mekgregor odbranio penal, dosuđen u 23. minutu.

U nastavku prvog poluvremena bila je nešto mirnija igra.

Drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja, Rendžer je došao do trećeg gola, koji je u 51. minutu postigao štoper Leon Balogun.

Hladan tuš za Zvezdu bio je još jedan gol poništen zbog ofsajda u kojem je bio El faradu Ben.

Do kraja je Zvezda napadala, ali do gola nikako nije došla.

Rendžers je do duela sa Zvezdom došao tako što je eliminisao Borusiju iz Dortmunda (4:2, 2:2), dok je Crvena zvezda direktno otišla među 16 najboljih jer je završila kao prva u grupi sa Bragom, Mitjilendom i Ludogorecom.