Zvezdina "petarda", pobjeda Partizana, poraz Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su nad Radničkim u Nišu rezultatom 5:1 (1:1) u utakmici 29. kola Linglong Superlige Srbije.

Time su se "crveno-bijeli" vratili na diobu prvog mjesta na tabeli s Partizanom i ukoliko u sljedećem kolu, posljednjem pred plej-of, pobijede TSC na "Marakani", imaće prednost domaćeg terena i dočekaćeg najvećeg rivala u posljednjem "vječitom" derbiju u sezoni.

Pobeda Zvezde je zaslužena, imajući u vidu sve viđeno na ne tako sjajnom terenu u Nišu, a na prvi gol se čekalo do 25. minuta.

Strijelci su bili Mitrović u 33. minutu za Radnički, a Katai u 25, 48. i 62, Ben u 75. i Krstičić u 86. minutu za Crvenu zvezdu.

Fudbaleri Partizana savladali su danas TSC 2:0 u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Dvostruki strijelac bio je lijevi bek Slobodan Urošević, u 11. i 38. minutu.

Istovremeno, Radnički iz Kragujevca predvođen trenerom Nenadom Lalatovićem savladao je Vojvodinu 3:2.

Bio je to šesti uzastopni poraz Vojvodine, a drugi od dolaska trenera Dragana Radojičića, čime su čak ugrozili i plasman u plej-of.

Kragujevčani su vodili 3:0 golovima Miloša Vidovića u 6, Marka Mirića u 33. i Nemanje Tomića u 72. iz penala, da bi Novosađani u finišu samo smanjili rezultat preko Bojana Matića u 76. i Dejana Zukića iz penala u 90+6. minutu.

Petak: Novi Pazar - Napredak 1:0, Kolubara - Mladost 2:2.

Ponedjeljak (4. aprila): Voždovac - Radnik (16.15), Proleter - Čukarički (18.30).