Zvijezda srušila Zrinjski i pogurala Borac ka jesenjoj tituli

Fudbaleri banjalučkog Borca jesenji su šampioni M:tel Premijer lige BiH iako su do kraja polusezone ostala još dva kola.

"Crveno-plavi" su to osim brojnim pobjedama i sjajnim igrama obezbjedili zahvaljujući kiksu aktuelnog šampiona Zrinjskog koji je danas doživio šokantan poraz (1:2) od najlošije ekipe ove jeseni Zvijezde 09 iz Stanišića.

Posljednji suset 16. kola bh. šampionata odigran je u Ugljeviku a iako su Mostarci došli kao izraziti favoriti to se na terenu nije moglo vidjeti.  Prvi šok su doživjeli u 50 minutu kada je veliku grešku Josipa Ćorluke u gol pretvorio Božo Vukoja.

Izjdnačenje je stiglo pet minuta kasnije kada je Nemanaj Bilbija realizovao jedanesterac. Da se domaći koji se bore za osptanak, ne šale, gostima je bilo jasno u 67. minutu kada je Kajode Saliman matirao golmana Zrinjskog Marka Matića.

Pikušali su gosti u preostalih 25 minuta da dođu bar do boda, jednom su pogodili i statviu ali nijednom mrežu.

Zvijezda 09 je ovom pobjedom povećala bodovni saldo na osam ali i dalje je prikovana za dno tabele jer ima pet manje od Tuzle Siti na 11. mjesto i sedam od desetog Igmana.

Sa druge strane Zinjski je ostao na 32 boda, sedam manje od lidera Borca.