Dinamo na pragu nokaut faze Lige Evrope

Dinamo Zagreb je ostvario veliku pobjedu u 4. kolu grupe K Lige Evrope, a zagrebački Modri su slavili na gostovanju protiv austrijskog Volfsbergera rezultatom 3:0.

Gosti su poveli u 60. minutu kada se u gužvi nakon odbijene lopte najbolje snašao Lovro Majer, pogodivši za 1:0 i veliko slavlje hrvatskog šampiona.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Bruno Petković golom u 75. minutu za konačnih 2:0, a prethodno je sve uradio Arijan Ademi koji je nesebično uposlio robusnog golgetera.

Konačnih 3:0 u sudijskoj nadoknadi postavio mladi Ivanušec.

Dinamo je sada na čelu grupe sa osam bodova, a do kraja ih očekuju utakmice protiv Fejnorda na gostovanju u Roterdamu te domaći meč protiv CSKA Moskve.

Ostale rezultate odigranih utakmice pogledajte u nastavku.