Fudbal

Crveni alarm u Hrvatskoj: Duel sa Ganom za opstanak na Mundijalu

Crveni alarm u Hrvatskoj: Duel sa Ganom za opstanak na Mundijalu
Foto: Tanjug/AP | Crveni alarm u Hrvatskoj: Duel sa Ganom za opstanak na Mundijalu

Rasplet u grupama E, F i D ne odgovara reprezentaciji Hrvatske, kojoj je znatno otežana borba za prolaz među najboljim trećeplasiranim reprezentacijama.

SAD je ovog jutra doživjela poraz od otpisane Turske (2:3), koji bi mogao da je uzdrma pred susret sa Bosnom i Hercegovinom.

Završeni su i mečevi u grupama E i F.

Povezana vijest:

Do sada poznati parovi šesnaestine finala SP: BiH zna kada će na teren

Nizozemska je pobijedila Tunis sa 3:1 i sa sedam bodova osvojila prvo mjesto u grupi, pa će u narednoj fazi igrati protiv Maroka.

Japan je remizirao sa Švedskom (1:1), te je kao drugoplasirani izborio duel sa Brazilom, dok Švedska ide dalje sa treće pozicije.

Iz grupe E plasman dalje među trećeplasiranima izborio je i Ekvador, koji je sa četiri boda završio ispred mnoge konkurencije zahvaljujući boljoj gol-razlici.

Takav rasplet situacije na ostalim stadionima donio je veoma loše vijesti za tabor reprezentacije Hrvatske i upalio crveni alarm pred duel sa Ganom.

Matematika je jasna i nimalo blagonaklona prema izabranicima Zlatka Dalića.

Ukoliko popularni "vatreni" u predstojećem okršaju protiv Gane odigraju neriješeno, grupnu fazu takmičenja završili bi sa četiri osvojena boda i gol-razlikom od -1.

U tom scenariju, Hrvatska bi se na tabeli trećeplasiranih selekcija automatski našla iza Ekvadora i Švedske.

Hrvati su mnogo puta do sada pokazali da su najbolji kada je najteže, a da li će Dalićev tim pronaći pobjednički recept protiv neugodnih "crnih zvijezda" iz Afrike, saznaće se u subotu uveče od 23.00 u Filadelfiji.

Najčitanije