Јuventus nadigrao Dinamo, Briž slavio u Rusiji

U uvodnim utakmicama nove sezone Lige šampiona, fudbaleri Јuventusa savladali su u Kijevu ekipu Dinama sa 2:0, golovima Alvara Morate. Briž je u Rusiji savladao Zenit sa 2:1.

Utakmicama u Kijevu i Sankt Peterburgu otpočela je nova sezona Lige šampiona, a prve trijumfe upisale su ekipe Јuventusa i Briža.

Јuventus je do pobjede nad Dinamom došao golovima Alvara Morate.

Italijanska ekipa mučila se u prvom dijelu meča, koji je završen sa 0:0.

Ipak, na samom startu drugog poluvremena "stara dama" stiže do vođstvo. Igrao se 46. minut, dobro je probio Kijeza, Morata prvo odložio za Kuluševskog, čiji udarac brani golman Dinama, ali je Morata bio na pravom mjestu i u pravo vrijeme, te je zakucao loptu na odbitak.

Do kraja meča Dinamo je pokušao da izjednači, ali je primio još jedan gol.

Kvadrado je u 84. minutu uputio oštar centaršut, a drugi gol na meču, ovoga puta glavom, postigao je Morata.

Јuventus sezonu u Ligi šampiona startuje pobjedom, a pored Dinama, učesnici Grupe G su još i Barselona i Ferencvaroš.

U Sankt Peterburgu, Briž je protiv Zenita došao do pobjede u sudijskoj nadoknadi.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi u drugom dijelu utakmica bila znatno uzbudljivija.

Golom Denisa u 63. minutu, Briž je poveo, ali je 11 minuta kasnije Horvat postigao autogol, pa je rezultat bio 1:1.

Djelovalo je će se meč završiti bez pobjednika, ali su gosti u 93. minutu postigli presudni gol.

De Ketalar je krunisao dobru akciju Briža i bio smiren u završnici sa par metara udaljenosti.

Pored Zenita i Briža, učenisici Grupe F su Dortmund i Lacio.