ABA 2: Veliki preokret Borca za pobjedu nad Heliosom

Košarkaši Borca ostvarili su petu pobjedu u regionalnoj ABA ligi 2 nakon što su danas na otvaranju trećeg „balon“ turnira u Sarajevu (hotel Hills) u okviru 8. kola nakon velikog preokreta savladali ekipu Heliosa sa 79:74. Novim trijumfom Banjalučani koji su cijelo vrijeme jurili zaostatak, te imali minus od 15 koševa su napravili veliki korak ka plasmanu u plej-of.

Puleni Dragana Nikolića veoma loše su otvorili susret. Slovenci su od početka imali prednost, a ona je u 8. minuti iznosila čak 15 poena prednosti (25:10). Do kraja prve dionice Banjalučani su uspjeli da spuste na podnošljivih minus 10 (15:25). Tokom drugog perioda Borac je sredinom četvrtine uspio da stigne na minus 7 (27:34), ali je Helios ipak uspio da vrati dvocifrenu prednost i na odmor ode sa rezultatom 46:32.

Borac se vratio u igru u trećem periodu koji su dobili sa 27.15. Početkom treće četvrtine Borac je napravio seriju 9:3 i stigao na minus 8 (41:49), ali žilavi Helios nije nikako dopuštao da im se protivnik ozbiljnije približi, sve do 27. minute kada su Banjalučani velikom serijom smanjili na 52:56. U tim trenucima blistao je Hejden Leskol koji je do tada ubacio 21 poen. U posljednjih 10 minuta se ušlo sa rezultatom 61:59 za Helios.

Banjalučki košarkaši su prvi put poveli u 32. minuti kada je na semaforu stajalo 62:61. Uslijedila je rezultatska klackalica, a Borac u 36. minuti odlazi na plus 5 (73:68), a stečenu prednost su sačuvali do kraja i upisali veliku pobjedu.

Prvo ime susreta bio je Leskol sa 23 poena, sjajan je bio Nikola Tanasković sa 19, kao i Đorđe Simeunović sa 17. Draško Knežević je imao 10 poena i 10 asistencija. Naredni susret Borac igra u četvrtak protiv Slobode.